Event director Oktagon MMA Michal Pavel: Nemám rád slovo improvizace. Je to psychicky náročná práce vyžadující důvěru
Duše bojovníka
Co se odehrává za scénou, než zazní první gong? Michal Pavel, event direktor Oktagonu MMA, nám v Duši bojovníka otevřel dveře do zákulisí příprav jedné z nejpopulárnějších bojových show v Česku a na Slovensku. Jeho práce není pro slabé nátury – spousta stresu, improvizace, ale i radost, když vše klapne. Jaké jsou největší výzvy tohoto sportovního „showmanství“? A co vše stojí za perfektním večerem Oktagonu? Dozvíte se v nejnovějším rozhovoru, který moderuje Adéla Konewka.
Pokud máte pocit, že zápasy MMA začínají jen těsně před zvukem prvního gongu, pak vězte, že jste vedle. Event direktor Oktagonu Michal Pavel má práci, která začíná týdny, někdy dokonce měsíce před samotným večerem. „Bez nás by se nedalo kam sednout. V hale by asi nebyla klec, nebyly by hostesky, nebyli by zápasníci,“ vysvětluje s úsměvem.
Organizace galavečerů MMA je komplikovaná a vyžaduje precizní koordinaci i schopnost improvizace. Každá hala je jiná, někdy schází vybavení, jindy potřebné šatny pro sportovce. Základem je správná volba místa – nejen podle kapacity, ale také na základě technických možností.
Oktagon MMA už dávno není jen sportovní událost, ale i společenský zážitek. Čím dál častěji přicházejí diváci v elegantním oblečení, aby si vychutnali večer plný emocí. Dress code sice není striktně stanovený, ale jak říká Pavel, společenský punc večera je zřejmý. „Věřím, že všichni to vnímají jako prémiovou akci. Lidi, zejména třeba dámy, se krásně obleknou, vyšňoří a přijdou se i trošku ukázat,“ popisuje Pavel.
Možná si řeknete, že jde „jen“ o přivezení klece a pár reflektorů, ale realita je mnohem složitější. S každým přesunem do jiné země narůstá administrativa, dopravní náklady i míra komplikací. Zvlášť pokud jde o destinace jako Anglie, kde logistiku komplikuje Brexit. „Vždycky musí být nějaký plán B,“ přiznává Pavel a dodává, že u některých akcí, kde visí termín v ohrožení, připravuje i „plán C“.
Náročné bylo například první turné Oktagonu v Londýně, kde problémy s celním odbavením přinesly týmu obrovský stres. „Není to jen o tom dostat vybavení na místo, ale vyplnit hromady papírů a mít zajištěné všechny povolení. A když pak máte týden před akcí oznámení o změně pravidel, víte, že to bude hodně náročné,“ vzpomíná na chvíle, kdy šlo skutečně o všechno.